Nowy parking terminalu w Świnoujściu

Nowy parking dla ciężarówek na terminalu promowym w Świnoujściu.

W sąsiedztwie terminalu promowego w Świnoujściu zostanie wybudowany parking z 278 miejscami dla samochodów ciężarowych. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na czerwiec 2020 roku. Planowane zakończenie budowy to wrzesień 2021. Szacowany koszt inwestycji to 50 mln złotych.

Nowy parking wyposażony będzie w system sygnalizacji, oznakowanie dróg oraz oświetlenie. Na terenie parkingu będą znajdowały się instalacje sanitarne oraz miejsce recyklingu odpadów. Wszystko dzięki połączeniu z siecią wodociągową, kanalizacyjną, elektroenergetyczną oraz teletechniczną. Prace budowlane będą obejmowały przygotowanie oraz wzmocnienie terenów inwestycyjnych, budowę parkingów oraz infrastruktury technicznej.

Projekt ma na celu poprawę infrastruktury dostępowej do portu, dbałość o środowisko naturalne a także usprawnienie połączenia morskiego pomiędzy Świnoujściem a szwedzkimi portami w Ystad i Trelleborgu. Dla mieszkańców Świnoujścia nowy parking ma również zalety. W sytuacji natężenia ruchu ciężarówki nie będą musiały parkować na poboczach ulic, które prowadzą do terminalu. Również kierowcy oczekujący na prom, będą mogli spędzić czas w komfortowych warunkach.

Na chwilę obecną na terenie budowy trwają prace porządkowe oraz rozbiórkowe istniejącej infrastruktury.


FacebookFacebook - dołącz TwitterTwitter - dołącz InstagramInstagram - dołącz

Opublikowano: 12.08.2019

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 65 526 20 88

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00, so: 9:00-13:00

© 2020 Retravel.pl   |   Bilety promowe w Polsce i Europie   |   Mapa serwisu   |   Nota prawna   |   Cookies

Rezerwacja biletów promowych / Informacja    tel.: 65 526 20 88