LD Lines, Transmanche Ferries

LD Lines oraz Transmanche Ferries należą do grupy Louis Dreyfus Armateurs, będącą jedną z największych spółek transportu morskiego, działającą od 1904. Obecnie grupa posiada ponad 60 statków na całym świecie. Louis Dreyfus Armateurs jest partnerem morskim spółki Airbus Industries, która dostarcza w pobliże Tuluzy we Francji elementy konstrukcyjne samolotu A380, pochodzące z innych krajów Europy. Firma jest ponadto partnerem spółki Alcatel, dla której wykonuje prace związane z kładzeniem kabli podwodnych; spółki Compagnie Generale de Geophysique, dla której wykonuje prace związane z poszukiwaniem złóż ropy pod dnem morza oraz spółki Gaz de France, dla której przewozi płynny gaz.

Brak w systemie rezerwacji biletów promowych Retravel.pl

Spółka Transmanche Ferries została utworzona przez Syndicat Mixte de Promotion de l’Activite Transmanche, aby zapewnić rejsy na linii Dieppe-Newhaven. W 2007 roku, w ramach zmian mających na celu przekształcenie działalności spółek pożytku publicznego, zarządzanie spółką Transmanche Ferries zostało powierzone grupie Louis Dreyfus Armateurs, do której należy również spółka LD Lines oferująca rejsy przez Kanał la Manche z portu Le Havre.

Armator LD Lines proponuje rejsy na trasach łączących Francję z Wielką Brytanią oraz Francję z Irlandią. Flota statków pływających pod banderą LD Lines i Transmanche Ferries składa się wyłącznie z nowoczesnych jednostek zapewniających najwyższy poziom techniczny i wysoki komfort podróży.

Rejsy przez Kanał La Manche obsługiwane przez LD Lines to 6 połączeń dziennie na linii Boulogne-Dover i 2 połączenia dziennie w tygodniu na linii Le Havre-Portsmouth. LD Lines proponuje również 2 rejsy dziennie na połączeniu Dieppe-Newhaven.

Połączenia:

  • Le Havre-Portsmouth
  • Dieppe-Newhaven
  • Ostende-Ramsgate
  • St Nazaire-Gijon
  • Boulogne-Dover

Statki kursujące na kanale la Manche:

Norman Bridge/Norman Trader

Norman Brigde/Norman Trader jest nowoczesnym i szybkim promem. Jego średnia prędkość przekracza 20 węzłów (39 km/h), a możliwość ładunkowa osiąga jednorazowo do 399 pasażerów, 130 samochodów osobowych oraz 65 pojazdów ciężarowych (2000 lm), oferując za każdym razem komfortowe warunki podróży.

Norman Bridge/Norman Trader wyposażony jest między innymi w bar, restaurację, salę telewizyjną oraz inne atrakcje, które z pewnością umilą Państwu podróż.

Cote d'Albatre/Seven Sisters

Oddane do użytku w 2006 roku, Cote d'Albatre oraz Seven Sisters są supernowoczesnymi statkami rozwijającymi prędkość 22 węzłów (ponad 40 km/h). Jednostki są wyposażone w nowoczesne stabilizatory, które zapewniają optymalny komfort podróży niezależnie od warunków panujących na morzu.

Liczne miejsca wypoczynkowe, wśród których znajduje się wspaniały salon z panoramicznym widokiem, wyrafinowany wystrój, bar, restauracja, sklep, miejsce do zabaw dla dzieci, wysoki standard kabin.

Larkspur

Larkspur jest promem operującym na trasie Ostende-Ramsgate w ramach partnerstwa zawartego przez Transeuropa Ferries.

Ostend Spirit

Prom Ostend Spirit jest nowoczesną, szybką jednostką. Wyposażony w stabilizatory, zapewnia wyjątkowy komfort niezależnie od warunków panujących na morzu. Płynie ze średnią prędkością 21 węzłów (39 km/h) i może przewieźć 1850 pasażerów, 250 samochodów i 75 przyczep.

Na pokładzie promu znajdują się restauracje i kawiarnie, pub, salony o zróżnicowanej charakterystyce, bardzo wygodne fotele, miejsce do zabawy dla dzieci, kabiny, centrum handlowe, łącze internetowe.


Wstecz

Logo LD Lines

Trasy promowe LD Lines, Transmanche Ferries

Telefon Retravel.pl

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 65 526 20 88

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00, so: 9:00-13:00

© 2020 Retravel.pl   |   Bilety promowe w Polsce i Europie   |   Mapa serwisu   |   Nota prawna   |   Cookies

Rezerwacja biletów promowych / Informacja    tel.: 65 526 20 88