Scandlines

Scandlines to największy przewoźnik promowy na Morzu Bałtyckim, oferuje głównie połączenia pomiędzy Niemcami, Szwecją i Danią. Rocznie promy pasażersko - samochodowe należące do tego Armatora obsługują ok. 20 milionów pasażerów i ok. 4 milionów samochodów osobowych i ciężarowych.

Promy pasażersko-samochodowe Scandlines to gwarancja bezpiecznego transportu, spełniają one wszelkie wymagane normy. Są komfortowo wyposażone aby zapewnić luksusową podróż swoim pasażerom, na pokładach są kawiarnie, restauracje, sale konferencyjne. Dla gości przygotowano także kabiny o różnym standardzie.

Połączenia:

  • Puttgarden - Rodby
  • Rostock - Gedser
  • Helsingor - Helsingborg

Trasy promowe Sassnitz-Trelleborg oraz Rostock-Trelleborg zostały wykupione od Scandlines przez Stena Line w 2012 roku.

Port w Puttgarden

Port w Puttgarden to najdalej na północ wysunięty port Niemiec, który obsługuje Scandlines. Z Puttgarden co pół godziny wypływają promy do duńskiego Rodby, rejs trwa tylko 45 minut. Dla tych, którzy chcą dostać się do Szwecji jest dogodne połączenie Helsingor - Helsingborg, ale będąc w Helsingor najpierw warto obejrzeć zamek w którym Szekspir osadził akcję swojego chyba najbardziej znanego dzieła "Hamlet".

Port w Rostock

Trzy razy dziennie kursują z Rostock promy Scandlines do Trelleborga. Do Godser w Danii promy pływają co 2 godziny, a sama podróż trwa niecałe 2 godziny. Dzięki połączeniu z Godser można szybko dostać się na Zelandię, czyli jedną z wysp która tworzy Danię. Warto zwiedzić różne ciekawe miejsca na Zelandii, ale niekwestionowaną "królową" Zelandii jest stolica państwa - Kopenhaga. Z Godser to tylko 2 godziny drogi, by zwiedzić jedną z najpiękniejszych stolic Europy.


Wstecz

Logo Scandlines

Trasy promowe Scandlines

Telefon Retravel.pl

© 2017 Retravel.pl   |   Bilety promowe w Polsce i Europie   |   Mapa serwisu   |   Cookies

Rezerwacja biletów promowych / Informacja    tel.: 65 526 20 88