Promy TT-Line

TT-Line jest prywatną firmą promową założoną w roku 1962, której trasa przebiega pomiędzy południową Szwecją a Niemcami. Przewoźnik oferuje innowacyjne podejście do klienta obejmujące około 16 przepraw dziennie do wyboru, jak również organizację przewozu towarów na najwyższym poziomie, które zapewnia TT-Line uznanie oraz dobrą markę i koniunkturę. Rocznie liniami TT-Line zostaje przeprawionych ponad 740.000 pasażerów i 360.000 ładunków. Ogółem, porty Rostock i Travemunde w Niemczech do Trelleborg i Helsingborg w Szwecji są obsługiwane przez sześć jednostek pływających. Należą do nich nowoczesne promy NILS HOLGERSSON, PETER PAN, ROBIN HOOD i NILS DACKE, wszystkie cztery z silnikami o napędzie hybrydowym, przyjaznym dla środowiska. Z tego powodu powyższe jednostki pływające nazywa się "zielonymi statkami". Pozostałe dwa promy rorowce TOM SAWYER i HUCKLEBERRY FINN obsługują trasę pomiędzy Rostock a Trelleborg. TT-Line jest nowoczesnym przewoźnikiem promowym działającym perspektywicznie, mającym na uwadze komfort klienta oraz dbającym o dobro środowiska naturalnego, dla którego kolejnym krokiem, poza budową promów z napędem hybrydowym, jest "Koncepcja Zielonego Mostu".

Flota TT-Line została nagrodzona m.in. przez Szwedzki Przemysł Transportowy dla najlepszego przewoźnika roku 2000 za koncepcje "Zielonych Statków" przyjaznych dla środowiska naturalnego, uhonorowana nagrodą "Lucia Award" przez Rząd Szwedzki oraz za innowacyjne rozwiązania techniczne przez Szwedzkie Towarzystwo Przemysłu Transportowego.

Bilety promowe, na rejsy promami TT-Line, dostępne w naszym systemie rezerwacji On-Line.

Połączenia

Promy kursują na trasie Niemcy - Szwecja, Polska - Szwecja, Polska - Dania (Bornholm), wg stałego rozkładu rejsów, z portów wyszczególnionych poniżej:

 • Rostock - Trelleborg
 • Travemunde - Trelleborg
 • Trelleborg - Rostock
 • Trelleborg - Travemunde
 • Świnoujście - Trelleborg

Promy Tom Sawyer i Huckleberry Finn, Nils Dacke i Robin Hood są nowoczesnymi promami przeznaczonymi do przewozu osób i towaru także z pomieszczeniami dla pasażerów (Nils Dacke i Robin Hood tylko z pojazdami).

Informacje praktyczne

Na trasie Rostock – Trelleborg kursują promy Tom Sawyer i Huckleberry Finn, natomiast trasę Travemunde – Trelleborg obsługują Nils Holgersson, Peter Pan, Nils Dacke oraz Robin Hood.

Promy Tom Sawyer i Huckleberry Finn są rorowcami, idealnie przeznaczonymi do przewozu małych towarów nieskonteneryzowanych, natomiast zaletą pozostałych czterech promów jest napęd hybrydowy mający na uwadze dbałość o środowisko naturalne a jednocześnie oferujący wygodę klientom i bezpieczeństwo powierzonych ładunków.

Dane potrzebne do rezerwacji:

 • trasa
 • imię i nazwisko
 • data podróży
 • czas wyjazdu
 • ilość osób
 • gabaryty pojazdu
 • numer rejestracyjny pojazdu

Rezerwacji należy dokonywać, w jak najwcześniejszym terminie przed ustaloną datą wyjazdu. Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy dodatkowo wpisać kategorię pasażera: dorosły, dziecko od 7-12 lat, dziecko poniżej 7 lat, dziecko poniżej lat 2, student, osoba starsza. Dodatkowe przepisy regulują przewóz małoletnich: dzieci podróżujące same poniżej 14 lat nie będą przewożone a dzieci w wieku 14-16 lat muszą mieć upoważnienie od rodziców/opiekunów włącznie z informacją zawierającą dane osoby odbierającej dziecko w porcie przybycia. Podczas rezerwacji bardzo ważne jest, aby podać wielkość pojazdu (długość i szerokość) oraz ilość osób w nim przewożonych; w przeciwnych wypadku może okazać się iż nie ma zarezerwowanego miejsca dla Państwa pojazdu. Po dokonaniu rezerwacji otrzymają Państwo numer rezerwacji, który należy podać przed przeprawą.

Jeżeli termin wyjazdu ulegnie zmianie, prosimy o natychmiastowe zgłoszenie tego faktu w naszym systemie rezerwacji.

Do odprawy należy przybyć przynajmniej na godzinę przed wyznaczona datą wyjazdu.

Dojazd / adresy terminali promowych

Rostock

Uberseehafen, 18147 Rostock, Germany

Dojazd: Dojeżdżając autostradą A20 i A19 wyjeżdża się bezpośrednio na Międzynarodowy Port w Rostock, jadąc dalej prosto, kierują się Państwo idealnie na terminal promowy TT-Line.

Travemunde

Skandinavienkai, 23570 Lubeck–Travemunde, Germany

Dojazd: Jeżeli nadjeżdżają Państwo z kierunków południowych, autostradą A1 dalej należy kierować się znakami na "Lubeck – Travemunde Skandinvienkai". Trasa odpowiednio prowadzi na terminal promowy TT-Line.

Trelleborg

Travemundebron, 23122 Trelleborg, Sweden

Dojazd: Przyjeżdżając z kierunku Malmo prosimy kierować się prosto trasą E22, jeżeli nadjeżdżają Państwo z kierunku Ystad prosimy kierować się na trasę R9. Obie trasy wyprowadzą Państwa bezpośrednio na terminal promowy TT-Line.


Wstecz

Rezerwacja telefoniczna
Tel.: 65 526 20 88

Rezerwacja telefoniczna
pn-pt: 8:00-17:00, so: 9:00-13:00

© 2019 Retravel.pl   |   Bilety promowe w Polsce i Europie   |   Mapa serwisu   |   Nota prawna   |   Cookies

Rezerwacja biletów promowych / Informacja    tel.: 65 526 20 88